• Maritza
 • Genç AÄŸa MERİÇ

  Yönetim Kurulu Başkanı

  1962 yılında Trabzon’un Of ilçesinde doÄŸdu. Lise tahsilinin ardından Meriç Ä°nÅŸaat Sanayi ve Ticaret Åžirketi’ni kurdu. Maritza Ä°nÅŸaat'ın Yönetim Kurulu BaÅŸkanlığını yürütmekte olan GençaÄŸa Meriç; BeÅŸiktaÅŸ, Mecidiyeköy, Ulus, Etiler ve Bostancı olmak üzere Ä°stanbul’un farklı semtlerinde konut ve iÅŸ merkezi yaparak, yaklaşık 4000’in üzerinde aileyi ev sahibi yapmıştır. Trabzon Sanayici ve Ä°ÅŸadamları DerneÄŸi kurucuları arasında olan Meriç, Trabzonspor Kulübü kongre üyesidir. Evli ve üç çocuk babasıdır.

 • Mehmet MERİÇ

  Yönetim Kurulu Üyesi

  1965 Trabzon Of 'ta doÄŸdu. Ä°lk, orta ve lise öÄŸrenimini Ä°stanbul'da tamamladı. Anadolu Üniversitesi Ä°ÅŸ Ä°daresi Bölümü'nü bitirdi. 1988 yılında aile ÅŸirketi olan Meriç Ä°nÅŸaat ile inÅŸaat sektörüne girdi. 2011 yılında Maritza Ä°nÅŸaat Yönetim Kurulu ÜyeliÄŸi'ne seçildi. 2009 yerel seçimlerinde ÅžiÅŸli'den Ä°l Genel Meclis ÜyeliÄŸi'ne seçildi. Evli ve dört çocuk babasıdır.

 • Ahmet MERİÇ

  Yönetim Kurulu Üyesi

  1967 Trabzon Of 'ta doÄŸdu. ÖÄŸrenimini Ä°stanbul'da tamamladı. 1989 yılında aile ÅŸirketi olan Meriç Ä°nÅŸaat ile inÅŸaat sektörüne girdi. 2014 yerel seçimlerinde Çekmeköy’den BüyükÅŸehir Meclis ÜyeliÄŸi'ne seçildi. Evli ve dört çocuk babasıdır.