• Maritza
 • Genç Ağa MERİÇ

  Yönetim Kurulu Başkanı

  1962 yılında Trabzon’un Of ilçesinde doğdu. Lise tahsilinin ardından Meriç İnşaat Sanayi ve Ticaret Şirketi’ni kurdu. Maritza İnşaat'ın Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütmekte olan Gençağa Meriç; Beşiktaş, Mecidiyeköy, Ulus, Etiler ve Bostancı olmak üzere İstanbul’un farklı semtlerinde konut ve iş merkezi yaparak, yaklaşık 4000’in üzerinde aileyi ev sahibi yapmıştır. Trabzon Sanayici ve İşadamları Derneği kurucuları arasında olan Meriç, Trabzonspor Kulübü kongre üyesidir. Evli ve üç çocuk babasıdır.

 • Mehmet MERİÇ

  Yönetim Kurulu Üyesi

  1965 Trabzon Of 'ta doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamladı. Anadolu Üniversitesi İş İdaresi Bölümü'nü bitirdi. 1988 yılında aile şirketi olan Meriç İnşaat ile inşaat sektörüne girdi. 2011 yılında Maritza İnşaat Yönetim Kurulu Üyeliği'ne seçildi. 2009 yerel seçimlerinde Şişli'den İl Genel Meclis Üyeliği'ne seçildi. Evli ve dört çocuk babasıdır.

 • Ahmet MERİÇ

  Yönetim Kurulu Üyesi

  1967 Trabzon Of 'ta doğdu. Öğrenimini İstanbul'da tamamladı. 1989 yılında aile şirketi olan Meriç İnşaat ile inşaat sektörüne girdi. 2014 yerel seçimlerinde Çekmeköy’den Büyükşehir Meclis Üyeliği'ne seçildi. Evli ve dört çocuk babasıdır.